Popularita náušnic z chirurgické oceli roste. Nabízíme více než 800 modelů !

16/01/2018 0 Komentáře Šperky,

Popularita náušnic z chirurgické oceli jednoznačně roste. Dokazují to nejen celkové prodeje v rámci ČR, ale i luxusní značky, které tento materiál používají čím dál častěji pro výrobu svých šperků.

 

Náušnice z chirurgické oceli nejsou jen kus železa

 

Náušnice z chirurgické oceli jsou čím dál častěji oblíbenějším artiklem všech šperkařů, avšak i v dnešní době trpí stále mnoho lidí klamavou představou o materiále a jeho vzhledu. Domnívají se, že ocelové náušnice jsou jakýmsi kusem železa, které visí na uchu. Ale to je omyl! V několika dalších odstavcích bychom rádi věci napravili na pravou míru.

Začněmě pěkně od začátku. Chirurgická ocel je speciální druh oceli, který se používá mimo jiné právě třeba v lékařství. Název samotný Vám asi napoví, ve kterém odvětví. Klíčová je v našem případě vlastnost materiálu. Pro takové nástroje je nezbytná trvanlivost, odolnost, korozivzodrnost a udržovatelnost. Podíváte-li se na výčet vlastností, uznáte sami, že se jedná o naprosto vhodný materiál pro výrobu šperků.

Samotná odolnost vůči korozi je dána vysokým obsahem chromu. Ta je klíčová, pokud se šperkem trávíte svůj čas třeba v koupelně. Samotná chirurgická ocel je totiž vůbec nejodolnějším materiálem. Naopak stříbro a zlato je velmi náchylné k černání a degradaci povrchu.

 

 

Šperky z chirurgické oceli s vysokým leskem

 

Šperky z chirurgické oceli mají jednu skvělou vlastnost. A zde se dostáváme k zásadnímu argumentu PRO tento materiál. Dají se nádherně vyleštit a díky tomu dosáhneme vysokého lesku povrchu, který je minimálně srovnatelný s drahými kovy. Pokud jste si tedy mysleli, že budete mít na uchu plát kovu...Nebudete. Stálost lesku a barvy povrchu je přitom příkladná (ocel nikdy nezčerná). Samozřejmě vždy záleží, jak se ke svým náušnicím budete chovat. Ocel zvládne opravdu mnoho, ale nesmíme zapomenout, že se jedná o šperk. A každý šperk potřebuje svoji údržbu.

 

Ocelové náušnice jsou super pro mladé lidi

 

Osobně nemáme takové škatulkování rádi. Nicméně náušnice z chirurgické oceli jsou vhodné pro mladé lidi z několika důvodů. Stále více populace je nesnášenlivá vůči ušlechtilým kovům. V případě stříbra to lze potlačit za pomocí rhodiované vrstvy, ale stříbro pak ztrácí svůj typicky stříbrný odstín a vypadá velmi podobně jako ocel.

Dalším důvodemí je fakt, že mladí lidé jsou méně starostliví ohledně svých šperků (omlouváme se těm, kteří o své šperky pečují), a proto je běžné, že se se šperky pravidlně koupou. Voda a zejména chlór totiž působí nepříznivě na jakýkoliv materiál, přičemž díky tomu dochází ke ztrátě lesku. Chirurgická ocel pak těmto vlivům odolává nejdéle, i když občas není od věci vzít hadřičku a trochu povrch rozleštit.

Co musí závěrem zaznít a je obecně známá věc. Chirurgická ocel nezpůsobuje alergie. Pokud je někdo velmi citlivý, chirurgickí ocel je mnohdy jedinou volbou.

Doufáme, že Vám těchto pár řádků pomohlo, zvláště pokud jste si tímto materiálem nebyli jistí. Nabízíme více než 1300 druhů šperků z chirurgické oceli, což pro Vás znamená pořádný výběr. Patříme sortimentem k největším shopům na trhu.