Historie stříbra a jeho využití

22/01/2018 0 Komentáře

Stříbro je jednoznačně jedním z nejoblíběnějších kovů pro výrobu šperků. Je oblíbenější než zlato a hlavně cenově dostupnější...

 

Historie stříbra je velmi členitá

 

Stříbro člověk využívá již od pradávna. Svůj latinský název Argentum si vysloužilo právě díky zářivě bílému lesku. Stříbro je kov, který je využíván v mnoha odvětvích průmyslu. Využívá se v elektronickém průmyslu, při výrobě CD a DVD a je také nenahraditelný ve fotografickém průmyslu. Již ve středověku bylo stříbro hojně využíváno jako platidlo a jistě si získávalo své místo především ve šperkařském průmyslu. Při výrobě šperků je stříbro využíváno především ve formě různých slitin, jelikož samotné stříbro má sice skvělou kujnost a je odolné vůči vlivům okolního prostředí, ale je měkké. Proto se k stříbru často přidává nikl nebo měď. To mě přivádí k další věci. Jak je to vlastně s alergiemi na šperky ze stříbra? Alergie na stříbro sice existuje, ale rozhodně není častá. Zato alergií na výše zmínění nikl trpí údajně každý sedmý člověk. Samotné stříbro je pro alergiky vhodné pokud neobsahuje příměs niklu. Každý stříbrný šperk by měl být označen tzv. ryzostní značkou, která vypadá například takto 925/1000. Toto označení nám říká, že slitina má v sobě 92,5% ryzího stříbra. Právě s touto ryzostí se setkáváme nejčastěji a je nazýváno jakožto sterlingové stříbro. V této době také často narazíme na pojem rhodiované stříbro. Je to stříbro, které je pokryto tenkou vrstvou rhodia. Samotné stříbro totiž při kontaktu se sirovodíkem, který se vyskytuje ve vzduchu, černá. Vrstva rhodia tomuto černání zamezí a díky tomu si stříbrné šperky zanechají svůj nádherný lesk. Tyto šperky mají také větší odolnost tudíž déle vydrží.

 

Vyberte si z velkého množství stříbrných šperků u nás

 

Pokud také milujete stříbrné šperky jako my, můžete si je vybrat u nás. Pokud hledáte stříbrné náušnice, nabízíme více než 700 kusů a to už je slušný výběr, co myslíte? Neustále pro Vás rozšiřujeme sortiment stříbrných přívěsků a náhrdelníků. Proto náš web neustále sledujte.

Úžasnou kombinací jsou stříbrné náušnice swarovski, jejichž krystaly snad nemusíme již více ani představovat. Také se podívejte na náušnice s opálem, které jsou velmi ojedinělé, stejně tak náušnice s pravou sladkovodní perlou, které působí nejen velmi elegantně, ale také hodnotně.